Достапен од € 30.990

Откријте го нашиот 100% електричен SUV

SERES пристигна во Македонија и ви го претставува новиот SERES 3. Ужувајте во придобивките на SUV од добро осмилениот дизајн и комплетната стандардна опрема. Со домет од 329километри (WLTP), SERES 3 ви дава слобода да патувате економично и тивко.

Сега во Македонија!

Add Your Heading Text Here

Add Your Heading Text Here

Add Your Heading Text Here

Погледнете ги спецификациите

SERES 3 е опремен со батерија од 53.61 kWh и домет од 329километри. Електричениот мотор од 120 ве носи од 0-100км на час за само 8,9 секунди.Погледнете ја спецификациите.

Безбедност

SERES 3 е опремен со литиумска батерија (LiFePO4). Оваа батерија е ефикасна, безбедна и издржлива. Погледнете ја технологијата на батеријата.

Ниски Трошоци

Покрај ниските трошоци за полнење, на Seres 3 му е потребно значително помалку сервисирање во однос на останатите возила. Препорачливо е сервисниот центар да сепосетува еднаш годишно за редовна проверка и надградба на софтверот.Погледнете ги предностите.

Гаранции

Сите нашите SERES 3 автомобили доаѓаат со неверојатна 8-годишна гаранција на електромоторот и батеријата и 5-годишна гаранција на останатите делови на возилото.

 

Целосна опрема во стандардна конфигурација

 

Откријте го нашиот 100% електричен SUV

SERES 3

€ 30.990

•Кожен ентериер

•Панорамски кров

•Електрично подесување на седишта

•10,25” инфо-забавен систем

•18” алуминиумски тркала

•360 степени паркирање

•Ширина (мм)                                                                                                  1850

•Висина (мм)                                                                                                    1650

•Меѓуоскино растојание (мм)                                                               2655

•Висина од тлото до најниската точка на возилото (мм)      180

•Волумен во багажниот простор (л)                                                    526

•Седишта                                                                                                                   5

•Тежина на празно возило (кг)                                                            1690

•Техничка дозволена максимална тежина (кг)                      2.065

•Максимална дозволена тежина по оски (кг)                          П 1.030 / З 1.035

•Димензии на пневматици                                                                  225/55 R18

•Тип на батерија – Литиумска                                                      LiFe (PO4)

•Капацитет на батеријата (kWh)                                               53.61

•Автономија (NEDC)                                                                          405 км  

•Автономија (WLTP)                                                                            329 km

•Нормално време на полнење                                                    8 часа

•Брзо полнење (20%-80%)                                                              30 минути

•Електречен мотор                                                                               PMS мотор

•Максимална моќност (KW)                                                           120 (161 коњски сили)

•Максимален вртежен момент (Nm)                                         300

•Забрзување (0-100 km/h)                                                                8.9 секунди

•Максимална брзина (km/h)                                                            155

•Потрошувачка на електрична енергија (kWh/km)         17 kWh / 100 km

•Регенеративно кочење                                                                        •

•Трансмисија                                                                                                Автоматска

•Погон                                                                                                               На предни тркала

•Режими на возење (3)                                                                         Normal / Eco / Sport

•Кабел за полнење                                                                                 Тип 2

 

Надворешност

•Панорамски сончев кров

•18 “ алуминиумски фелни

•Заден спојлер во боја на каросерија

•Затемнети задни стакла

•Кровни шини (алуминиумски)

•Бодикит (екстензии на браникот и праговите)

•Хромирани истакнувања на предниот браник

•Хромиран трим на прозорите

•Браници и рачки на вратите во боја на каросерија

Внатрешност

•Кожен ентериер

•Електрично подесување на седишта во преден ред

•Греачи на предни седишта

•Мултифункционален серво управувач обложен во кожа

•Серво управувач подесив во висина

•Преклопливи задни седишта (60/40)

Комфорт

•Автоматска климатизација

•Адаптивен темпомат

•Влез без клуч + Старт/Стоп копче

•Предни паркинг сензори

•Задни паркинг сензори

•360 панорамско паркирање

•Сензор за дожд

•Потпирачи за раце во преден ред обложени во кожа

•Електрично преклопливи надворешни ретровизори со функција за одмрзнување

Мултимедија

•10.25” инфо-забавен систем осетлив на допир

•Навигација

•DAB + / FМ Radio

•Bluetooth

•2 УСБ приклучоци

•6 звучници

•Безжично полнење на мобилен телефон

•Предни воздушни перничиња за возач и совозач

•Странични воздушни перничиња за возач и совозач

•Странични воздушни завеси за возач и совозач

•2 ISO – FIX приклучоци

•“Child lock” на задни две врати

•Аларм

•Имобилизатор

•ABS + EBD

•ESP

•Hill Start Assist (Систем за помош при тргнување во нагорнина)

•Hill Hold Control ( Систем за контрола при стоење во нагорнина)

•Hill Descent Control ( Систем за контрола при возење во надолнина)

•Forward Collision Warning and Protection ( Систем за предупредување и спречување на можен преден судар)

•Lane Departure Warning ( Сиситем за предупредување при напуштање на коловозна лента)

•BAS (систем за помош при сопирање)

•Елелктронска рачна сопирачка

•Систем за мерење на притисок во пневматици

•Рекордер на патот и на настаните

Фотографии

SERES 3 може да се види и тестира во SERES центарот во претставништвото на АБЦ Бротхер
Дооел Скопје. Адресата е ул.2, бр. 142, Визбегово, 1000 Скопје.

SERES 3 доаѓа во две нивоа на опременост. Моделот со Comfort опрема изнесува 31.700 евра
додека моделот со Luxury опрема изнесува 34.400 евра

Периодот на испорака е 2 – 3 месеци но во секое време располагаме со модели спремни за
испорака кои ги имаме на залиха.

SERES 3 се напојува со батерија со литиум, железо, фосфат со капацитет од 53.61 KW (LiFePO4)
со домет од 329 километри според последните WLTP тестирања и со домет од 400 километри
според последните NEDC тестирања. На опсегот може да влијаат повеќе фактори како што се
стилот на возење, користење на клима уредот и надворешните температури и влијанија.

SERES 3 може да се полни на два начина: нормално и брзо. Нормалното полнење (на пример
дома или на работа, во зависност од вашата врска до 11kW) може да се изврши приближно. 8 –
14 часа со целосно полнење со приклучок од 230 волти.

На станица за брзо полнење (150+ kW), SERES 3 може да се полни од 20% до 80% за само 30
минути.

SERES 3 е опремен со батерија со литиум железо фосфат (LiFePO4). Ова е најбезбедната
литиумска батерија што е достапна во моментот. Поради високиот степен на топлинска
стабилност на батериите LiFePO4, ризикот од пожар е практично нула.

Високонапонската батерија и електричниот мотор се со гарантен период од 8 години (96
месеци) или максимум 120 000 километри, кое прво ке дојде.

Гаранцијата на производителот за возилото е 5 години (60 месеци) или максимум 120.000 км,
кое прво ке дојде.

Сервисниот центар на Seres се наоѓа на ул. 2, бр. 142, Визбегово, 1000 Скопје во склоп на
претставништвото на Абц Бротхер Дооел Скопје.

На електричните возила им е потребно значително помалку сервисирање во однос на
останатите возила. Препорачливо е да се посетува нашиот сервисен центар еднаш годишно за
редовна проверка и надградба на софтверот.

Пријавете се на билтенот за новости на Seres. Преку овој билтен за новости ќе ве информираме за најновите вести и редовно ќе
добивате корисни совети.

Имате прашања за SERES?

Контактирајте не.

Add Your Heading Text Here

Add Your Heading Text Here

Add Your Heading Text Here

Добиј известувања за новости за SERES.